Odwiedzin: 660 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się lub załóż konto
Promowane ADOPCJE:

PIT (piesek)


KOREK (piesek)
REKLAMA
Strona Fundacji SOS dla Jamników - Adopcje Jamników - w Nowym Domu - NAPOLEON, pies, 7 lat, Katowice (śląskie) wstecz

NAPOLEON (ID: 78) - w Nowym Domu

Data dodania ogłoszenia: 22:37, 07.01.2011 | Aktualizacja: 02:08, 30.01.2011
Ogłoszenie dodane przez: __LaraNAPOLEON


Typ sierści: krótkowłosa
ID: 78
Imię: NAPOLEON
Płeć: piesek
Wiek: 7 lat
Miasto: Katowice
Województwo: śląskie

Status: Ma Dom.

Charakter:
Napoleon, bo tak jamnik dostał na imię został oceniony przez weterynarza na 6-7 lat. To pies, który został poddany kastracji. Ma też wyczyszczone z kamienia zęby. Jest odrobaczony i zaszczepiony na wściekliznę. Został znaleziony, gdy błąkał się po ulicy, 3 tygodnie spędził w schronisku w Katowicach. Obecnie jest w domu tymczasowym. Jamnik jest psem na metry, ma 94 cm od nasady noska aż do czubka ogonka. Waży 6,1 kg.

To bardzo spokojny i przyjacielski piesek, wspaniale zgadza się z innymi psami, dwoma jamnikami suczkami. Na spacerze jest bardzo grzeczny, ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie i reaguje na polecenia. Nie atakuje innych psów. Potrzeby fizjologiczne załatwia wyłącznie na dworze.

W domu jest cichy, nie szczeka, wyjątek stanowi otwieranie lodówki, niestety lubi się prosić i czasem zaszczekać by upomnieć się o przysmak. W ciągu dnia śpi na posłaniu, ale lubi wskoczyć na łóżko, w nocy najbardziej lubi spać pod kołdrą. Nie przeszkadza mu inny pies na posłaniu, kładzie się wówczas koło niego i przytula.

Przy powitaniu jest mocno całuśny, bardzo chce okazać swoja sympatię, po dłuższym niewidzeniu się skacze i szczeka, kręcąc mocno ogonkiem. Lubi bawić się z opiekunem, łapie wówczas za dłoń bardzo, bardzo delikatnie i zaczepia.

Gdy ma wyjść na spacer łapie opiekuna za rękę i prowadzi do smyczy. Bardzo lubi spacerki, ale nie za długie bo jest zmarzluchem. Pozostając sam w domu nie szczeka w samotności i nie niszczy niczego, zwija się w kłębek i idzie spać.


Inne:
Jeżeli chodzi o jedzenie, jest karmiony ryżem z mięsem i warzywami, ale woli frykasy, dla szarlotki gotów jest arię operową zaśpiewać. W poprzednim życiu musiał dostawać frykasy ze stołu bo bardzo lubi kanapki i ciasteczka€Ś


Więcej zdjęć: