Odwiedzin: 6108 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się lub załóż konto
Promowane ADOPCJE:

PIT (piesek)


KOREK (piesek)
REKLAMA
Strona Fundacji SOS dla Jamników - Adopcje Jamników - Za Tęczowym Mostem (*) - PILU, pies, 14 lat, Wrocław (dolnośląskie) wstecz

PILU (ID: 1957) - Za Tęczowym Mostem (*)

Data dodania ogłoszenia: 17:10, 17.03.2015 | Aktualizacja: 19:53, 06.03.2016
Ogłoszenie dodane przez: yunonaPILU


Typ sierści: krótkowłosa
ID: 1957
Imię: PILU
Płeć: piesek
Wiek: 14 lat
Miasto: Wrocław
Województwo: dolnośląskie

Status: Za Tęczowym Mostem (*)

Charakter:
Jamnik Pilu został w grudniu odebrany właścicielowi przez EKOSTRAż (historia: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153091822203501.1073742119.335087058500&type=1).
Gdy odbieraliśmy jamnika właścicielowi, pies znajdował się w stanie kacheksji, odwodnienia, był umazany własnym kałem, a zamiast moczu oddawał krew. Brzuch był bolesny, a odbyt zaczopowany kamykami, piaskiem i fragmentami roślin. Długo walczyliśmy w zapaleniem pęcherza moczowego (pies musiał być cewnikowany), problemami z wypróżnianiem się oraz poprawą bardzo kiepskiego stanu ogólnego psa. Szczegółowe badania, które przeprowadziliśmy wykazały, że jamnik Pilu cierpi na zespół Cushinga, a jego dramatyczny stan w momencie interwencji bez wątpienia wynikał z nieleczenia psa przez właściciela.

Pilu jest z nami już 3 miesiąc. Jamnik zdecydowanie przytył i odżył, a jego stan ogólny uległ radykalnej poprawie. Obcenie Pilu jest psem radosnym, towarzyskim, uwielbiającym aktywny tryb życia (spacery i bieganie), a po trudach jamniczego życia wypoczynek koniecznie na kanapie.

Szukamy dla niego odpowiedzialnego stałego lub choćby tymczasowego opiekuna, który będzie chciał troskliwie zaopiekować się psem nieuleczalnie chorym na zespół Cushinga. Pies znajduje się w trakcie terapii farmakologicznej łagodzącej objawy choroby. Zasadniczym objawem choroby jest niekontrolowanie oddawania moczu, ale akurat na taką przypadłość wynaleziono "pampersy" :)

Szukamy DT lub domku stałego.
Więcej zdjęć: