Odwiedzin: 588 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się lub załóż konto
Promowane ADOPCJE:

KOREK (piesek)


PIT (piesek)
REKLAMA
Strona Fundacji SOS dla Jamników - Adopcje Jamników - Za Tęczowym Mostem (*) - GRUSZKA, suka, 6 lat, okolice Warszawy (mazowieckie) wstecz

GRUSZKA (ID: 1837) - Za Tęczowym Mostem (*)Data dodania ogłoszenia: 00:39, 16.10.2014 | Aktualizacja: 16:37, 25.10.2016
Ogłoszenie dodane przez: isadoraGRUSZKA


Typ sierści: krótkowłosa
ID: 1837
Imię: GRUSZKA
Płeć: suczka
Wiek: 6 lat
Miasto: okolice Warszawy
Województwo: mazowieckie

Status: Za Tęczowym Mostem (*)

Charakter:
œ’ Oto historia pewnej - Jamniczki.
Liczymy na to, że poruszy ona - choć jedno, jedyne serce, które zabije mocniej i zapragnie działać. Daleka przeszłość Jamnisi nie została poznana. Zapewne miała dom, miała swojego człowieka, ufała mu i kochała poddańczą, psią miłością. Musiało w jej życiu nastąpić coś złego, okrutnego Jamnisia wylądowała w schronisku. NIKT SIĘ PO NIą NIE ZGŁOSIŁ. Można gdybać tylko DLACZEGO?

Jak bardzo musiała cierpieć??? OdpowiedĹş można zaledwie sobie wyobrażać... Ja to zobaczyłam (filmiki są na wątku) . Poproszono nas o pomoc, gdyż stan suni wskazywał na zbliżający się koniec. Szok wywołany pobytem w schronisku wywołał u niej zachowanie potocznie zwane "agresywne". Sunia popadła w depresję. Nie chciała jeść, leżała dzień i noc na palecie w boksie który dzieliła z innymi nieszczęśnikami. Wplątało się przeziębienie (noce są już zimne). Rezygnacja, strach, przerażenie, DEPRESJA. Gdy ją zobaczyłam wiedziałam, ani chwili nie może zostać, nie da rady. Wprost ze schroniska zabrałam jamniczkę do hoteliku. Daliśmy jej na imię GRUSZKA. Niestety stan zdrowia suni mocno nas niepokoił, GRUSZKA została przebadana przez weterynarza. Dostała antybiotyk i krople do oczu. Zaniepokoiło jednak serce po badaniu osłuchowym. Zorganizowaliśmy wizytę u kardiologa. Potwierdziły się podejrzenia, niestety.

 W badaniu echokardiograficznym widoczne zmiany zwyrodnieniowe na płatkach zastawki trójdzielnej oraz niedomykalność tej zastawki. Strumień zwrotny wypełnia ponad połowę lewego przedsionka. Lewy przedsionek powiększony o ok. 0,3 cm. Lewa komora w rozkurczu powiększona o ok. 0,4 cm. W badaniu widoczna również niedomykalność zastawki trójdzielnej. ž

Jamniczka ma na tylnych łapkach modzele, na ciele podskórne guzki. To konieczność kolejnej konsultacji ze specjalistą.

Tymczasem małymi kroczkami, dzień po dniu, wszystko idzie ku lepszemu w psychice jamnisi. Przed ok. 6-letnią Gruszką jest jeszcze szmat życia. Jest otwarta na człowieka, przyjmuje jego pieszczoty, tuli się z westchnieniem, które pewno oznacza: "Już nie zostawiaj!". Istnieje wielka szansa, że pyszczek GRUSZKI rozświetli wkrótce promienny uśmiech. Już teraz, poszukiwany jest dla niej nowy, docelowy domek, który pokaże, że w człowieku drzemią pokłady dobra.

Gruszka - inteligentna, ładnie chodząca na smyczy i jeżdżąca samochodem, tolerująca towarzystwo innych, niedużych psów, będzie prawdziwą ozdobą człowieka i ciepłą przytulanką - towarzyszką marzeń sennych. Potrzeba jej jedynie łutu szczęścia, który przekreśli niechlubną przeszłość. O ten właśnie łut prosimy z całego serca!

“““““““““““““““““““
Z rzeczy tzw. pierwszej potrzeby koniecznością są leki, utrzymanie w hoteliku, badania, rehabilitacja. Jeśli ktoś z Państwa byłby w stanie wspomóc wyprowadzenie GRUSZKI na prostą, Fundacja SOS dla Jamników byłaby zobowiązana. Sunia czeka na swoją szansę, czeka pokornie i ze zrozumieniem, wie, że w życiu nie można mieć wszystkiego. A my czekamy i liczymy na POMOC z Państwa strony . Wierzymy, że nas nie zawiedziecie.
“““““““““““““““““““

WYDARZENIE:
https://www.facebook.com/events/559563884143399/


Inne:
Osoby zainteresowane losem GRUSZKI, proszone są o kontakt z Fundacją SOS dla Jamników.

DANE KONTAKTOWE:
Dorota Ϡ 507 735 732
e-mail: jamniki@eadopcje.org

“““““““““““““““““““
Tym z Państwa, którzy wyraziliby wolę wspomożenia leczenia i utrzymania GRUSZKI, pozostawiany dane fundacyjne:

Fundacja SOS dla Jamników
Bank Zachodni WBK S.A
30 1090 1056 0000 0001 2028 6974
Karolkowa 80/82/22
01-193 Warszawa
W tytule przelewu: DAROWIZNA GRUSZKA

Przelewy zagraniczne:
IBAN PL 30 1090 1056 0000 0001 2028 6974
SWIFT WBKPPLPP

PayPal: jamniki@eadopcje.org

Konto EURO:
44 1090 1056 0000 0001 2028 7013


Więcej zdjęć: