Odwiedzin: 6188 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się lub załóż konto
Promowane ADOPCJE:

PIT (piesek)


KOREK (piesek)
REKLAMA
Strona Fundacji SOS dla Jamników - Adopcje Jamników - Za Tęczowym Mostem (*) - RIKO, pies, 6 lat, Warszawa (mazowieckie) wstecz

RIKO (ID: 1566) - Za Tęczowym Mostem (*)Data dodania ogłoszenia: 02:21, 18.12.2013 | Aktualizacja: 12:46, 24.03.2014
Ogłoszenie dodane przez: isadoraRIKO


Typ sierści: krótkowłosa
ID: 1566
Imię: RIKO
Płeć: piesek
Wiek: 6 lat
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie

Status: Za Tęczowym Mostem (*)

Charakter:
Od dawna już żyjemy w świecie, który sami sobie stworzyliśmy. W cywilizacji, w wielkich miastach, w szybkim tempie. Urządziliśmy sobie własne dżungle, nie pytając nikogo ani niczego. Nie dziwią nas lasy wieżowców rosnące tu i ówdzie. Dziwią nas jednak takie miejsca jak Klembów. Dziwi, ze to miało być miejsce w którym zwierzęta będą bezpiecznie czekać na nowy dom. W tym przeklętym miejscu obudziły się demony głupoty i szturmowały umysły zarządzających tym miejscem. Sekundowało im wiernie pokraczne licho znieczulicy, dojadające ostatki uczuć: współczucia i zrozumienia. Cóż pozostało? Ratować, zależne od ich rąk żywe istoty. Taką szanse postanowiliśmy stworzyć Rikiemu jamniczej ruinie psa.

Widok jaki ujrzeliśmy był wstrząsający. Resztkami sił powstrzymaliśmy się od zbyt gwałtownej reakcji, aby tylko wydobyć psa. Obskurna skrzynia (budką dla psa nie sposób nazwać, tym bardziej kojcem), a w niej rzucona szmatka i bułka którą jadł Riki. Paradoksalnie usłyszeliśmy że ten oto nieszczęśnik musi być na specjalnej diecie. A w umowie jest zapis, że poinformowano jak karmić Rikiego.

Riki okazał się bardzo pogodnym psiakiem. Już w hotelu przyjrzeliśmy się ranom jakie ma wokół odbytu. Musiał znieść niewyobrażalne cierpienie, ból... a jednak pozostał pełen ufności i chęci życia. Potwornie śmierdząca kupka nieszczęścia bezgłośnie odbyła drogę w samochodzie. Obawiamy się, że oprócz dwustronnej przepukliny okołoodbytowej Riko ma czyraczycę okołoodbytową (na tle autoagresywnym). Wygląda to bardzo nieładnie. Umawiamy wizytę na Białobrzeskiej gdzie jest możliwość wykonania wszystkich badań i konsultacji onkologicznej. Obejrzał go wet hotelikowy, opatrzył, dał antybiotyk, przemywanie i zdecydowanie zalecił wykonanie histopatologii.
Błagamy o pomoc dla RIKIEGO! Jego przeszłość naznaczona została dramatem, tego nie da się zmienić ale przyszłość jest nie zapisaną kartą. Może właśnie Pan/Pani zechce sięgnąć do swojej wrażliwości i zechce podzielić się bodaj złotówką aby pomóc nam walczyć o RIKIEGO?

ĽĽĽ
Prosimy Was o pomoc, a pod jej pojęciem rozumiane jest zarówno wsparcie finansowe dla psiaka jak i oferta domu. Bardzo na Was liczymy! Niczego psiak tak bardzo nie potrzebuje jak DOMU. Potrzebne jest połączenie woli z sercem, nakazujących przygarnąć psie nieszczęście i zapewnić mu godną przyszłość. Pomóżcie nam utrzymać kolejnego psiaka. Błagamy wręcz o deklaracje stałe nawet najmniejsze. Symboliczna złotówka bywa ceną życia. Potrzebujemy każdej pomocy, chętnie przyjmiemy fanty na bazarki, jak również akcesoria dla psiaków (obroże, smycze, legowiska i inne).
ĽĽĽ

Osoby zainteresowane losem nieszczęśnika proszone są o kontakt z Fundacją SOS dla Jamników.

DANE KONTAKTOWE:
Ϡ 507 735 732 Ϡ 606 928 701
e-mail: jamniki@eadopcje.org

Tym z Państwa, którzy wyraziliby wolę wspomożenia RIKIEGO - pozostawiany dane fundacyjne:

žĄ SUBKONTO DLA RIKIEGO
Fundacja SOS dla Jamników
Bank Zachodni WBK S.A
13 1090 1056 0000 0001 2028 6989
Karolkowa 80/82/22
01-193 Warszawa
tytuł wpłaty: DAROWIZNA RIKO

PayPal: jamniki@eadopcje.org

žĄ Konto EURO:
44 1090 1056 0000 0001 2028 7013

žĄ Przelewy zagraniczne:
IBAN PL 30 1090 1056 0000 0001 2028 6974
SWIFT WBKPPLPP


Inne:
€ € €  RIKO - 21.03.2014 € € € 
Jamnik z mordowni w Klembowie

Nie mogliśmy podjąć innej decyzji, po konsultacji u dr Jagielskiego - Riko został poddany eutanazji. Byliśmy z nim do końca. On tak szukał mojej ręki żeby się przytulić . Serdecznie dziękuje, że byliście z nami, że pomogliście dać Rikiemu wszystko co możliwe. On miał u nas DOM. Dziękuje Monice i Robertowi z Hoteliku "Rudy Pies" za ogromne serce jakie dali Rikiemu.

 ...Bracie psie, bardziej ludzki niż ludzie,
Na łańcuchu więziony przy budzie
O głodzie, i o chłodzie, i w brudzie,
A podczas lata, gdy szukasz ochłody,
Często bez miski wody;
Psie, który dajesz ludziom wierności przykłady,
Odpuść ludziom, braciszku, wszystkie ludzkie zdrady!... ž

Artur Chojecki 1880-1951
HYMN śWIĘTEGO FRANCISZKA Z ASYżU


WYDARZENIE RIKIEGO
https://www.facebook.com/events/1399178763660527/


Więcej zdjęć: