Odwiedzin: 20762 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się lub załóż konto
Promowane ADOPCJE:

PIT (piesek)


KOREK (piesek)
REKLAMA
Strona Fundacji SOS dla Jamników - Adopcje Jamników - Za Tęczowym Mostem (*) - Czaruś, pies, 2 lata, Poznań (wielkopolskie) wstecz

Czaruś (ID: 1474) - Za Tęczowym Mostem (*)Data dodania ogłoszenia: 10:14, 14.09.2013 | Aktualizacja: 22:11, 13.01.2014
Ogłoszenie dodane przez: kinax@tlen.plCzaruś


Typ sierści: długowłosa
ID: 1474
Imię: Czaruś
Płeć: piesek
Wiek: 2 lata
Miasto: Poznań
Województwo: wielkopolskie

Status: Za Tęczowym Mostem (*)

Charakter:
Czaruś ma udokumentowane 2 lata, całe życie przed nim.
Został odebrany z domu gdzie był maltretowany. Przygarnęła go rodzina bardzo opiekuńcza i kochająca ale problemy Czarusia ją przerosły.

To wspaniały psiak ale niestety ma kłopoty zdrowotne i z tego powodu potrzebuje domu w którym rodzina zaakceptuje i zrozumie czasowe „złe humory” Czarusia. Na pierwszy rzut oka widoczne są zmiany w stawach być może bolesne co ogranicza jego sprawność ruchową. Podejrzewam też dolegliwości neurologiczne lub problem ze wzrokiem. Czaruś często nie potrafi określić odległości i nie rozpoznaje znanych mu już osób. Wtedy warczy ale wystarczy się do niego pieszczotliwie odezwać, zachęcić do zabawy i zmienia się jego nastawienie na pogodne i wesołe. Jest niesamowitym pieszczochem. Chętnie wykłada się na plecy i pozwala robić ze sobą wszystko. Bez problemu można brać go na ręce. Nie stwarza żadnych kłopotów podczas wizyty u lekarza weterynarii. Źle kojarzy smycz i po podpięciu jej blokuje się jednak robi postępy i podczas zabawy smycz już mu nie przeszkadza. Wszystkie problemy Czarusia są do rozwiązania jednak wymaga to cierpliwości i czasu.

Zalecany dom dla Czarusia to dom raczej spokojny, bez dzieci. To idealny pies dla osób samotnych. Z powodu swoich dolegliwości bardzo dużo śpi. Przesypia całe noce i często zasypia w ciągu dnia.
Jestem behawiorystą i bardzo chętnie pomogę wprowadzić Czarusia do nowego domu i podzielę się całą wiedzą na jego temat oraz na temat dalszego postępowania z Czarusiem aby wszyscy byli szczęśliwi.
Pozdrawiam Piotr


Inne:
Sąd Ostateczny

Święty Piotr u nieba wrót
Stoi trzymając listę cnót
A wszystkie dusze w milczeniu
Przypatrują się jego skinieniu
"Ten wejdzie pierwszy, kto
był lekiem na cało zło;
Kochał i służył ze wszystkich sił;
Brzydził się złością,
Dzielił radością,
Na dobre
I na złe.
Kto jednego tylko chce:
Kochać wiecznie jak szalony."
Piotrowa dłoń otwiera drzwi-
Lśnią oczy, merdają ogony...
Pierwsze do raju wchodzą
PSY!

Millicent Bobleter


Więcej zdjęć: