Odwiedzin: 502 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się lub załóż konto
Promowane ADOPCJE:

KOREK (piesek)


PIT (piesek)
REKLAMA
Strona Fundacji SOS dla Jamników - Adopcje Jamników - w Nowym Domu - PUZON, pies, 2 lata, malopolskie (małopolskie) wstecz

PUZON (ID: 1117) - w Nowym DomuData dodania ogłoszenia: 13:57, 27.12.2012 | Aktualizacja: 09:54, 18.04.2013
Ogłoszenie dodane przez: isadoraPUZON


Typ sierści: krótkowłosa
ID: 1117
Imię: PUZON
Płeć: piesek
Wiek: 2 lata
Miasto: malopolskie
Województwo: małopolskie

Status: Ma Dom.

Charakter:
Nazywa się Puzon i jest to wszystko co ma.

Piesek wywalony jakiś tydzień temu, trzymał się miejsca w którym został porzucony. Mimo tego, że wokoło były domy i inni ludzie nikt się nim nie zajął, pani która dokarmia wszystkie okoliczne głodujące psy, i te bezpańskie i te przykute łańcuchami do bud, codziennie przechodziła 2 km z wiaderkami jedzenia, żeby w tamtej okolicy dać jeść psom to i on się załapywał, głodny nie był, sypiał w piwnicy starego domu gdzie były wybite okna. Jak on przetrwał ostatnie noce gdzie temperatura spadała poniżej -18 stopni, nie wiem. że nie zamarzł to cud.

Puzon dostał szansę, ale termin tej szansy jest krótki. Zamieszkał w domku na działce, domek będzie wieczorami opalany na tyle, żeby było cieplej niż na zewnątrz, będzie codziennie dostawał ciepłe jedzenie i ma czas do, najwyżej końca przyszłego tygodnia. Osoba, która okazała wielkie serce nie jest w stanie na dłużej się nim zająć, zresztą drewna na opał nie starczy na długo.

Jeżeli nie znajdzie się dla niego DT Puzon zostanie zgłoszony do gminy i pojedzie do schroniska w Nowym Targu.

Jaki jest Puzon? Przede wszystkim myślę, że to młodziutki piesek, około roczny, dał sobie w zęby popatrzeć, niewiele widziałam bo na działce nie ma prądu, a już ciemno było ale ząbki wydawały się bieluteńkie. Absolutnie nie jest agresywny, ale wykazuje symptomy psa bitego. Był pogryziony, ranki już się same goją, pcha się na kolana i nadstawia łepek do drapania, był psem domowym, ma lichutki podszerstek, musiał bardzo marznąć biedak. I jeszcze jedno, pięknie wskakuje do auta i jazda sprawia mu widoczną radość.

Puzon waży około 10-12 kg, to taki mięśniak na krótkich łapkach, przypomina trochę rasę jamnikoogar, ale mogę się mylić bo ja na psach myśliwskich nie specjalnie się znamInne:
Puzon szuka domu na już. Pomóżcie go uratować, proszę.

Dysponuję transportem, odległość oczywiście w granicach rozsądku.


Więcej zdjęć: