Odwiedzin: 704 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się lub załóż konto
Promowane ADOPCJE:

PIT (piesek)


KOREK (piesek)
REKLAMA
Strona Fundacji SOS dla Jamników - Adopcje Jamników - Strona Adopcyjna Jamników
59 psów czeka na adopcję!
1887 znalazło już dom.
99 przekroczyło Tęczowy Most (*)Strona Główna

 


REGULAMIN PŁATNOśCI

 
 

Nasze konto główne:
Fundacja SOS dla Jamników

Santander Bank Polska S.A.
30 1090 1056 0000 0001 2028 6974
Nasz KRS 0000448814
NIP: 527-27-03-913
REGON: 146512422

więcej informacji o nas žĄ TU


Newsy

Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115

32021
lutego
1% - JEDEN PROCENT DLA FUNDACJI SOS DLA JAMNIKÓW

Kochani mamy ogrom pytań od chętnych do wpłaty dla nas tzw PROCENTA. Bardzo się cieszymy, że widzicie to, że nasi podopieczni bardzo korzystnie PROCENTują. Dziękujemy za każdą pomoc i zapraszamy do dalszego PROCENTowania Fundacji SOS dla Jamników.

Poniżej dane jakie należy wprowadzić aby Wasz PROCENT do nas dotarł. W tym roku mamy novum, otóż od maja gdy pieniądze zaczną z US spływać, na bieżąco praktycznie będziemy widzieć każdy ruch na naszym koncie PROCENTowym. A my w imieniu naszych podopiecznych, do końca kwietnia będziemy się Państwu przypominać. Zapraszamy do pomagania i PROCENTowania Fundacji SOS dla Jamników.

TERAZ TWÓJ RUCH:
Przekaż 1%
Fundacja SOS dla Jamników

Podczas wypełniania formularz PIT wpisz KRS 0000270261 oraz poniższy cel szczegółowy:
SOS DLA JAMNIKÓW 9858
i zaznacz: wyrażam zgodę.
Z góry dziękujemy.

 

Dodane przez: isadora


32021
lutego
Podstawowa procedura adopcji


Zapraszamy na naszego FanPage gdzie sa aktualnosci. Nie starcza nam czasu na systematyczna aktualizacje tej strony. Za duzo potrzebujacych zwierząt, za mało rąk do pracy.
Tutaj link do FanPage:

https://www.facebook.com/FUNDACJA.SOS.DLA.JAMNIKOW/


Podstawowa procedura adopcji

KONTAKT
Chcesz adoptować naszego podopiecznego? Skontaktuj się z nami. Przy każdym ogłoszeniu zamieszczone są dane do kontaktu.

UWAGA:

  • Nie akceptujemy rozmów adopcyjnych przez: sms-y, privy oraz wpisy w komentarzach.
  • Potencjalny adoptujący musi byc pełnoletni.
  • Nie akceptujemy pośredników, tylko bezpośrednio osoba zamierzająca adoptować.

Osoby prowadzące adopcje starają się udzielać odpowiedzi na bieżąco w miarę możliwości, jednak na co dzień pracują zawodowo, studiują… nie zrażaj się więc gdy na odpowiedĹş będziesz musiał poczekać 1-2 dni.
Jeżeli nie możesz  się dodzwonić zostaw wiadomość, podaj imię psa i swój numer telefonu. Lub napisz maila i podaj swoje dane do kontaktu i godziny w jakich najlepiej dzwonić.

ANKIETA ADOPCYJNA
Każdy chętny adoptować naszego podopiecznego musi wypełnić ankietę. W tym celu należy wysłać do nas maila z prośba o ankietę, w tytule maila prosże podac imię psa. Ankieta to zestaw kilkunastu pytań, na które musisz dokładnie i przede wszystkim szczerze odpowiedzieć.

Czemu służy ankieta?

– pozwala nam wstępnie ocenić Ciebie jako przyszłego właściciela jamnika;

Jamnik nie jest psem dla każdego. To pies wymagający – nie pluszowy miś, potrzebujący Twojego zaangażowania, poświęcenia mu odpowiedniej ilości czasu. Dodatkowo jamniory z adopcji to często psy „po przejściach”, wyciągnięte ze schronisk, nieodpowiednio wychowane przez poprzednich właścicieli, czasem ze złymi nawykami, z którymi możesz sobie nie poradzić. Ankieta pozwala nam odpowiednio dobrać psa dla Ciebie.

– pozwala nam ocenić warunki jakie możesz zaoferować;

Musimy wiedzieć gdzie będzie mieszkał nasz podopieczny. Pies nie tolerujący innych zwierząt nie może mieszkać w domu, gdzie np są koty lub inne psy. Pies nie tolerujący dzieci nie może mieszkać w ich otoczeniu etc etc.

Wypełnij zatem dokładnie ankietę. Im więcej konkretnych informacji nam przekażesz tym łatwiejszy będzie dobór odpowiedniego psa dla Ciebie. Pamiętaj, nie ma złych odpowiedzi, są tylko złe informacje. Twoja ankieta zostaniezweryfikowana. Możesz zostać też poproszony o dodatkowe informacje.

UWAGA: Nie przyjmujemy ankiet wypełnionych ręcznie.


Może się zdarzyć, że aktualnie nie będzie psa pasującego do Ciebie i Twojego trybu życia. Psów do adopcji niestety stale przybywa. Obserwuj więc naszą stronę, nasz fanpage, czytaj dokładnie opisy naszych podopiecznych i jeśli znajdziesz psa, który Cię zainteresuje skontaktuj się ponownie. Przypomnij się. Szczególnie gdy wcześniej wypełniałeś już ankietę lub kontaktowałeś się telefonicznie.


WIZYTA PRZEDADOPCYJNA
Po pozytywnym zweryfikowaniu Twojej ankiety skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty przedadopcyjnej. Odwiedzi Cię osoba znająca specyfikę rasy. Może być nią jedna z nas lub osoba z nami współpracująca. Porozmawiaj szczerze z naszym wysłannikiem, pokaż miejsce gdzie miałby mieszkać adoptowany psiak. Wizyta przedadopcyjna jest doskonała okazją do wyjaśnienia wszelkich Twoich wątpliwości i związanych z nimi obaw. Nasz wysłannik przekaże nam wszystkie uzyskane od Ciebie informacje i uwagi. Może się zdarzyć, że uznamy iż upatrzony przez Ciebie pies z różnych względów nie będzie pasował do otoczenia jakie chcesz mu zaoferować lub też ze względu na jego temperament możesz nie dać sobie z nim rady. W miarę możliwości postaramy się zaproponować Ci innego psa. Zależy nam, abyście Ty i Twój adoptowany pies stanowili w przyszłości zgrany team.

PODPISANIE UMOWY ADOPCYJNEJ
Po zweryfikowaniu ankiety adopcyjnej z informacjami przekazanymi po wizycie podejmujemy ostateczną decyzję o przekazaniu (lub odmowie) naszego podopiecznego do adopcji. Jeśli decyzja będzie pozytywna zostaniesz powiadomiony. Omówimy kwestię odbioru i podpisania umowy adopcyjnej.

Odbiór może być osobisty, lub przez transport polecony przez nas lub zaakceptowany przez nas. Transport absolutnie nie może być łączony. Pies ma wyjechać z punktu w którym przebywa i dotrzec bezpośrednio do domu w którym ma zamieszkać. Nie akceptujemy transportów blablacar. Koszty transportu ponosi przyszły właściciel.Jeśli jesteś zdecydowany – wypełnij Ankietę Adopcyjną
prosimy o rzetelne odpowiedzi na wszystkie pytania, niepełne ankiety nie będą rozpatrywane.UWAGA:
w szczególnych przypadkach przed adopcją  bywa konieczny kilkukrotny przyjazd i poznanie psa, jego zachowań, postępowania z nim. Najczęwsciej jest to w przypadku tych które mają za sobą poważne  problemy behawioralne. Albo takie które mają jakiś rodzaj niepełnosprawności np: niewidome, po porażeniach, głuche.
A może spróbujesz być najpierw domem tymczasowym? Dobry Tymczas ma pierszeństwo w adopcji. A ty masz okazję się sprawdzić. Kontakt  ten sam jak w przypadku adopcji (podany też na stronie  fundacjiw zakłądce "kontakt").Po adopcji jesteśmy do Państwa dyspozycji w razie problemów behawioralnych czy podpowiedzi w sprawach weterynaryjnych (nakierowanie na lekarzy, rehabilitantów itp.)
 
Dla zainteresowanych adopcją i warunkami adopcji
zapraszam do kontaktu:


DANE KONTAKTOWE:
Dorota Ϡ 507 735 732
e-mail: jamniki@eadopcje.org
w tytule maila prosze umiescić imię psa


UWAGA:
nie akceptujemy rozmów adopcyjnych przez:
sms-y oraz wpisy w komentarzach


Dodane przez: isadora


242019
grudnia
Święta

W Wigilię zwierzęta przemawiają ludzkim głosem, dlatego daliśmy głos naszym podopiecznym.
Mafia podopiecznych Fundacji SOS dla Jamników, pod wodzą Don Tomasza, wspartego na ramieniu Mafiosa Atosa i Jamniczki Mafii Grety, oraz Wolontariuszy, składa swoim Przyjaciołom, Fanom najserdeczniejsze życzenia zdrowych i pogodnych świąt.
A po świętach wracamy z nowymi informacjami a jest ich dużo.Zapraszamy na naszego FanPage gdzie sa aktualnosci. Nie starcza nam czasu na systematyczna aktualizacje tej strony. Za duzo potrzebujacych zwierząt, za mało rąk do pracy.
Tutaj link do FanPage:

https://www.facebook.com/FUNDACJA.SOS.DLA.JAMNIKOW/


Dodane przez: isadora


22019
grudnia
Striełka i Biełka - poza sobą i kojcem nie miały nic.

Kochani, mało jesteśmy na www. Brak czasu na regularne wpisy, dużo podopiecznych. Zawsze zapraszamy na naszego Fan Page na fejsbuku. Tam sa bieżące i aktualne informacje. Wystarczy kliknąć w poniższy przycisk.

Biełka i Striełka (ros. Белка и Стрелка) – suczki wystrzelone na orbitę okołoziemską 19 sierpnia 1960 roku w radzieckim satelicie Sputnik 5. Przeszły do historii astronautyki jako pierwsze zwierzęta, które odbyły lot orbitalny i wróciły na Ziemię żywe.

Biełka i Striełka nasze fundacyjne, też były na innej orbicie. W warunkach urągających w cywilizowanym społeczeństwie. Na szczęście nasze zostały uratowane. Biełka ważyła 4,5 kg, a Striełka 5,5 kg. Nasza Biełka i Striełka podobnie tylko to Biełka waży ponad 5 kg a Striełka ponad 4.Jak zobaczyłam, Striełke i Biełkę nie mogłam odwrócić się. Mimo że wieki już ratuję psy, dziesiątki interwencji za mną. Myślałam że już nic mnie zaskoczy. Ta sytuacja pokazała jak bardzo się mylę. Suczka w typie jamnika pnie się po siatce aby wydostać się z tej "garsoniery". Początkowe obawy że jest w ciąży, na szczęście nie sprawdziły się.

Te dwie mikrosunie jamniczka i jamniczko-terierkowata bez dostępu do wody bez dostępu do karmy żyły w własnych odchodach, błocie, liściach, wszędzie kości, kojec zadrutowany nie otwierany, nigdy nie był sprzątany. W budzie brud, liście, suchy chleb , orzechy, kości.

Kojec z góry otwierany a grabiami wyciągane garnki które służyły jako miski, jamniczka ma blizny po pogryzieniach, przerośnięte paznokcie, jamniczka gryziona przez terierkę, walka o jedzenie.

Po odseparowaniu suń płakały za sobą. Zapach suń nie do opisania czyli smród. "Właściciel" to sołtys który powinien dawać dobry przykład. Jego brat to ksiądz, bywał i widział. Nikomu to nie przeszkadzało. Nie przeszkadzało też to że dzieci kilkuletnie patrzyły "jak sie traktuje zwierzęta".

Striełka (jamniczka) i Biełka (terierka) (tak nazwaliśmy sunie). Pierwsze badania za nami. Nie ma ciąży. Biełka (terierka) guzy na listwie mlecznej. Listwa będzie usunięta w trakcie sterylki.  Przed Jamniczką Striełką konsultacja ortopedyczna. Coś nie tak chyba ze stawami. Dziwnie unosi tylną łapę.Aktualnie przebywają w klinice, czekają na kolejne badania, sterylizacje, USG jamy brzusznej. Przed Jamniczką Striełką konsultacja ortopedyczna. Cos nie tak  chyba ze stawami. Dziwnie unosi tylną łapę. Bardzo Was prosimy o pomoc. Panny są  lekowe, ale tez lgna do człowieka na zasadzie „chciałabym, ale się boje”. Mam nadzieję ze w krótkim czasie dojda do siebie. Teraz mają ciepło, porządną karmę. One z tego co wiemy zimy tez spędzały w tym „kojcu”. Mają po około 5 lat.W Fundacji od 29 XI 2019.

Zaraz po przybyciu w klinice zostały wykonane testy na parwo, wynik ujemny. Niestety w dniu 4 XI przed wykonaniem planowanych operacji, wykonano ponowne testy i okazało sie ze jest PARWO. Zaczęło sie ratowanie życia. A koszty wzrosły masakrycznie. Obecnie sunie już sa zdrowe a my musimy płacić rachunki. Kochani błagamny o wszelka pomoc. Każdy grosz się liczy, nawet najmniejsze wpłaty.Fundacja SOS dla Jamników
Santander Bank Polska S.A.
30 1090 1056 0000 0001 2028 6974
W tytule przelewu:
DAROWIZNA STRIEŁKA i BIEŁKA

Przelewy zagraniczne:
IBAN PL 30 1090 1056 0000 0001 2028 6974
SWIFT WBKPPLPP

PayPal: jamniki@eadopcje.org

Konto EURO:
44 1090 1056 0000 0001 2028 7013


DANE KONTAKTOWE:
Dorota Ϡ 507 735 732
e-mail: jamniki@eadopcje.org


Wydarzenie na którym podawane są bieżące informacje.
Wystarczy kliknąć w baner:


Możesz też  pomóc wpłacając na POMAGAM.PL

Dodane przez: isadora


312019
stycznia
Podstawowa procedura adopcji w naszej Fundacji.

Podstawowa procedura adopcji

KONTAKT
Chcesz adoptować naszego podopiecznego? Skontaktuj się z nami. Przy każdym ogłoszeniu zamieszczone są dane do kontaktu.

UWAGA:

  • Nie akceptujemy rozmów adopcyjnych przez: sms-y, privy oraz wpisy w komentarzach.
  • Potencjalny adoptujący musi byc pełnoletni.
  • Nie akceptujemy pośredników, tylko bezpośrednio osoba zamierzająca adoptować.

Osoby prowadzące adopcje starają się udzielać odpowiedzi na bieżąco w miarę możliwości, jednak na co dzień pracują zawodowo, studiują… nie zrażaj się więc gdy na odpowiedĹş będziesz musiał poczekać 1-2 dni.
Jeżeli nie możesz  się dodzwonić zostaw wiadomość, podaj imię psa i swój numer telefonu. Lub napisz maila i podaj swoje dane do kontaktu i godziny w jakich najlepiej dzwonić.

ANKIETA ADOPCYJNA
Każdy chętny adoptować naszego podopiecznego musi wypełnić ankietę. W tym celu należy wysłać do nas maila z prośba o ankietę, w tytule maila prosże podac imię psa. Ankieta to zestaw kilkunastu pytań, na które musisz dokładnie i przede wszystkim szczerze odpowiedzieć.

Czemu służy ankieta?

– pozwala nam wstępnie ocenić Ciebie jako przyszłego właściciela jamnika;

Jamnik nie jest psem dla każdego. To pies wymagający – nie pluszowy miś, potrzebujący Twojego zaangażowania, poświęcenia mu odpowiedniej ilości czasu. Dodatkowo jamniory z adopcji to często psy „po przejściach”, wyciągnięte ze schronisk, nieodpowiednio wychowane przez poprzednich właścicieli, czasem ze złymi nawykami, z którymi możesz sobie nie poradzić. Ankieta pozwala nam odpowiednio dobrać psa dla Ciebie.

– pozwala nam ocenić warunki jakie możesz zaoferować;

Musimy wiedzieć gdzie będzie mieszkał nasz podopieczny. Pies nie tolerujący innych zwierząt nie może mieszkać w domu, gdzie np są koty lub inne psy. Pies nie tolerujący dzieci nie może mieszkać w ich otoczeniu etc etc.

Wypełnij zatem dokładnie ankietę. Im więcej konkretnych informacji nam przekażesz tym łatwiejszy będzie dobór odpowiedniego psa dla Ciebie. Pamiętaj, nie ma złych odpowiedzi, są tylko złe informacje. Twoja ankieta zostaniezweryfikowana. Możesz zostać też poproszony o dodatkowe informacje.

Może się zdarzyć, że aktualnie nie będzie psa pasującego do Ciebie i Twojego trybu życia. Psów do adopcji niestety stale przybywa. Obserwuj więc naszą stronę, nasz fanpage, czytaj dokładnie opisy naszych podopiecznych i jeśli znajdziesz psa, który Cię zainteresuje skontaktuj się ponownie. Przypomnij się. Szczególnie gdy wcześniej wypełniałeś już ankietę lub kontaktowałeś się telefonicznie.


WIZYTA PRZEDADOPCYJNA
Po pozytywnym zweryfikowaniu Twojej ankiety skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia terminu wizyty przedadopcyjnej. Odwiedzi Cię osoba znająca specyfikę rasy. Może być nią jedna z nas lub osoba z nami współpracująca. Porozmawiaj szczerze z naszym wysłannikiem, pokaż miejsce gdzie miałby mieszkać adoptowany psiak. Wizyta przedadopcyjna jest doskonała okazją do wyjaśnienia wszelkich Twoich wątpliwości i związanych z nimi obaw. Nasz wysłannik przekaże nam wszystkie uzyskane od Ciebie informacje i uwagi. Może się zdarzyć, że uznamy iż upatrzony przez Ciebie pies z różnych względów nie będzie pasował do otoczenia jakie chcesz mu zaoferować lub też ze względu na jego temperament możesz nie dać sobie z nim rady. W miarę możliwości postaramy się zaproponować Ci innego psa. Zależy nam, abyście Ty i Twój adoptowany pies stanowili w przyszłości zgrany team.

PODPISANIE UMOWY ADOPCYJNEJ
Po zweryfikowaniu ankiety adopcyjnej z informacjami przekazanymi po wizycie podejmujemy ostateczną decyzję o przekazaniu (lub odmowie) naszego podopiecznego do adopcji. Jeśli decyzja będzie pozytywna zostaniesz powiadomiony. Omówimy kwestię odbioru i podpisania umowy adopcyjnej.

Odbiór może być osobisty, lub przez transport polecony przez nas lub zaakceptowany przez nas. Transport absolutnie nie może być łączony. Pies ma wyjechać z punktu w którym przebywa i dotrzec bezpośrednio do domu w którym ma zamieszkać. Nie akceptujemy transportów blablacar. Koszty transportu ponosi przyszły właściciel.Jeśli jesteś zdecydowany – wypełnij Ankietę Adopcyjną
prosimy o rzetelne odpowiedzi na wszystkie pytania, niepełne ankiety nie będą rozpatrywane.UWAGA:
w szczególnych przypadkach przed adopcją  bywa konieczny kilkukrotny przyjazd i poznanie psa, jego zachowań, postępowania z nim. Najczęwsciej jest to w przypadku tych które mają za sobą poważne  problemy behawioralne. Albo takie które mają jakiś rodzaj niepełnosprawności np: niewidome, po porażeniach, głuche.
A może spróbujesz być najpierw domem tymczasowym? Dobry Tymczas ma pierszeństwo w adopcji. A ty masz okazję się sprawdzić. Kontakt  ten sam jak w przypadku adopcji (podany też na stronie  fundacjiw zakłądce "kontakt").Po adopcji jesteśmy do Państwa dyspozycji w razie problemów behawioralnych czy podpowiedzi w sprawach weterynaryjnych (nakierowanie na lekarzy, rehabilitantów itp.)
 
Dla zainteresowanych adopcją i warunkami adopcji
zapraszam do kontaktu:


DANE KONTAKTOWE:
Dorota Ϡ 507 735 732
e-mail: jamniki@eadopcje.org
w tytule maila prosze umiescić imię psa


UWAGA:
nie akceptujemy rozmów adopcyjnych przez:
sms-y oraz wpisy w komentarzach


Dodane przez: isadora


Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115

Starsze Newsy


"...Bracie psie, bardziej ludzki niż ludzie,
Na łańcuchu więziony przy budzie
O głodzie, i o chłodzie, i w brudzie,
A podczas lata, gdy szukasz ochłody,
Często bez miski wody;
Psie, który dajesz ludziom wierności przykłady,
Odpuść ludziom, braciszku, wszystkie ludzkie zdrady!..."

Artur Chojecki 1880-1951
HYMN ŚWIĘTEGO FRANCISZKA Z ASYŻU