Odwiedzin: 961 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się lub załóż konto
Promowane ADOPCJE:

Aria (suczka)


Jacek (piesek)


KOREK (piesek)


Maks (piesek)


TENOR (piesek)
REKLAMA
Strona Fundacji SOS dla Jamników - Adopcje Jamników - w Nowym Domu - NUGAT, pies, 10 lat, Milanówek (mazowieckie) wstecz

NUGAT (ID: 868) - w Nowym Domu

Data dodania ogłoszenia: 22:34, 06.08.2012 | Aktualizacja: 01:12, 21.08.2012
Ogłoszenie dodane przez: isadoraNUGAT


Typ sierści: krótkowłosa
ID: 868
Imię: NUGAT
Płeć: piesek
Wiek: 10 lat
Miasto: Milanówek
Województwo: mazowieckie

Status: Ma Dom.

Charakter:
Nugat to uroczy, malutki starszy piesek. Jego imię zostało zainspirowane pięknym, orzechowym kolorem jego futerka, ale nie trzeba było wiele czasu, by zorientować się, że to imię pasuje także do jego wyjątkowo "słodkiego" usposobienia Gdy do nas trafił, Nugacik wydawał się być w opłakanym stanie. Cały dygotał, popłakiwał z bólu i nic nie chciał jeść. Okazało się, że powodem jego cierpienia jest fatalny stan zębów. Szybko trafił na zabieg: kilka ząbków nadawało się tylko do usunięcia, pozostałe zostały oczyszczone z kamienia. Poprawa była natychmiastowa: już na drugi dzień po zabiegu to był inny pies. Odzyskał apetyt, a przede wszystkim radość życia!

Nugacik jest pieskiem drobnym i kruchym. Stary uraz tylnej łapki powoduje, że porusza się dość specyficznie, to drobiąc kroczki, to "kicając," jednak krzywo zrośnięta łapka nie przeszkadza mu zbytnio w codziennym funkcjonowaniu. (Jej "naprawa" wiązałaby się z bardzo skomplikowaną operacją, niewskazaną u staruszka, i długą rekonwalescencją, a rezultat i tak jest bardzo niepewny) Nugat ma dużo energii, lubi spacerki i bieganie po schroniskowym podwórku. Nugat jest przyjazny wobec innych psów, zamieszkał ze starszą sunią i d razu się z nią zaprzyjaźnił. Z innymi pieskami chętnie się wita, chociaż ze względów bezpieczeństwa ma niewiele okazji do kontaktów.

Jednak upragnionym towarzystwem Nugata bezsprzecznie są ludzie! To piesek, który niezwykle garnie się do wszystkich. Jest bardzo ufny i wylewny w uczuciach, na widok człowieka cały podryguje z ekscytacji! Uwielbia wskakiwać na kolana, wtula się w człowieka całym małym ciałkiem, lubi nawet być noszony na rękach.

Jest przy tym bardzo subtelny i delikatny, a jego pogoda ducha jest wręcz zaraźliwa - przy tym psiaku nie można mieć złego humoru!

Idealnym domem dla Nugata będzie taki, w którym będzie mieć przez większość czasu ludzkie towarzystwo. Może być przyjacielem starszej osoby lub psiakiem rodzinnym (chociaż ze względu na swój wiek i delikatność niekoniecznie nadaje się do domu w którym są bardzo małe dzieci).

Może zamieszkać w mieszkaniu w bloku lub w domku z ogrodem (pod warunkiem solidnego ogrodzenia - Nugat to mały spryciarz, który idąc za człowiekiem pokona niejedną przeszkodę - przejście pod furtką, bramą, czy mały podkop pod luźno zawieszoną siatką to dla niego żadne wyzwanie!) Szukamy dla niego człowieka, który otoczy go troskliwą opieką. Za ciepły kąt na psią emeryturę Nugacik odwdzięczy się wielką, wyjątkową miłością!


Inne:
szczepienie p. wściekliźnie: tak
szczepienie p. wściekliźnie: tak
odrobaczenie: tak


Więcej zdjęć: