Odwiedzin: 14885 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się lub załóż konto
Promowane ADOPCJE:

Aria (suczka)


KOREK (piesek)


TENOR (piesek)


PIT (piesek)
REKLAMA
Strona Fundacji SOS dla Jamników - Adopcje Jamników - w Nowym Domu - FIGA, suka, 2 lata, Drawsko Pomorskie (zachodniopomorskie) wstecz

FIGA (ID: 630) - w Nowym DomuData dodania ogłoszenia: 23:21, 25.02.2012 | Aktualizacja: 19:45, 15.03.2012
Ogłoszenie dodane przez: IsadoraFIGA


Typ sierści: szorstkowłosa
ID: 630
Imię: FIGA
Płeć: suczka
Wiek: 2 lata
Miasto: Drawsko Pomorskie
Województwo: zachodniopomorskie

Status: Ma Dom.

Charakter:
Figa to typowa przedstawicielka jamników szorstkowłosych. Raczej miniaturka (obwód klatki piersiowej 42cm w kłębie 20cm). Jest młodziutka i uwielbia wszystkie fotele i kanapy. Przyzwyczajona do domowych warunków i spania w łóżku. Jest strasznym pieszczochem i kanapowcem. Jest też bardzo przyjazna w stosunku do ludzi, a zwłaszcza w stosunku do dzieci, które uwielbia.

Dogaduje się z innymi psami. Koty lubi pogonić. Ma cechy psa myśliwskiego, więc mogłaby być psem użytkowym. Nie potrafi za to chodzić na smyczy – bardzo ciągnie. Nie szczeka, ani nie niszczy kiedy zostaje sama. Jest nauczona zachowywania czystości w domu. Jest za to wrażliwa na zimno – nie lubi go, a zbyt długie spacery na zimnie odchorowuje.

Je suchą karmę (po domowym jedzeniu miewa sensacje żołądkowe).
Reaguje na zdrobnienie Pysia-Mysia – możliwe że podobnie brzmi jej prawdziwe imię.


Inne:
Figa została znaleziona na prywatnej posesji. Nie wiadomo czy sama się tam przedostała czy ktoś ją po prostu przerzucił. Tydzień spędziła na posterunku straży miejskiej, ale właściciel się nie zgłosił. Na razie jest w cudownym domku tymczasowym, ale nie może w nim zostać na stałe, dlatego szukamy jej prawowitych właścicieli, albo nowego domku.


Więcej zdjęć: