Odwiedzin: 4526 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się lub załóż konto
Promowane ADOPCJE:

PIT (piesek)


KOREK (piesek)
REKLAMA
Strona Fundacji SOS dla Jamników - Adopcje Jamników - Za Tęczowym Mostem (*) - Gapa, suka, 2 lata, Bytom (śląskie) wstecz

Gapa (ID: 329) - Za Tęczowym Mostem (*)

Data dodania ogłoszenia: 08:35, 02.07.2011 | Aktualizacja: 13:27, 13.03.2012
Ogłoszenie dodane przez: soboz4Gapa


Typ sierści: krótkowłosa
ID: 329
Imię: Gapa
Płeć: suczka
Wiek: 2 lata
Miasto: Bytom
Województwo: śląskie

Status: Za Tęczowym Mostem (*)

Charakter:
Bardzo przyjazna, zarówno do zwierząt jak i ludzi, miła, ufna, zostaje sama w domu, nie niszczy, nie szczeka.

Gapcia to malutka chudzinka w typie jamnika krótkowłosego o maści rudej. Została znaleziona i przyprowadzona do katowickiego schroniska pod koniec czerwca 2011 r. Jest bardzo wychudzona, ma dużą niedowagę, obecnie waży 4 kg i bardzo mocno zaznaczone są wszystkie kości. Apetyt ma bardzo dobry i mam nadzieję, że w domu tymczasowym, gdzie obecnie przebywa szybko przybierze na wadze.

Wiek Gapci oceniono między 1,5 roku a 3 lata. To ufna i miła suczka, która mimo wszystko wciąż wierzy ludziom!

Wczoraj Gapcia pojechała do domu tymczasowego do Magdy w Bytomiu. Był to dla niej wieczór pełen wrażeń. Najpierw odebrałyśmy ją ze schroniska około 17:00, przed samym wejściem do samochodu chudzinka zobaczyła, że Magda ma kubełek z karmą. Od razu rzuciła się na jedzonko i zjadła prawie całą garść chrupeczek royala. Nie wiem kto doprowadził malucha do tak skrajnego niedożywienia ale mam nadzieję, że kiedyś za to zapłaci!!!

Naszym następnym krokiem było udanie się do weterynarza, podjechałyśmy do lecznicy na Paderewskiego do wet. Skolika. Najważniejsze było dla nas obcięcie pazurów, bo były tak długie, że przeszkadzały w chodzeniu, na miejscu wet. Powiedział, że mała jest niedożywiona, ma krzywicę i trzeba ja bardzo dobrze karmić i bardzo pilnować wagi. Dostała też tabletkę na odrobaczenie.

Magda ma ją uważnie obserwować i gdyby tylko coś było nie tak ma ją w poniedziałek pokazać. Gapcia dostała też zastrzyk z witaminami. Trzeba Gapcię pochwalić, że u weterynarza była bardzo grzeczna, Magda nie miała odwagi ją trzymać, tymczasem przy zastrzyku nawet nie pisnęła, nie próbowała tez chwytać nas ząbkami.
Gapa to bardzo grzeczna sunia i bardzo ciekawa świata. Trzeba zaznaczyć, że jadąc autem była bardzo zadowolona, wszystko chciała zobaczyć i była zachwycona ruszającymi się wycieraczkami!!!

W domu u Magdy Gapcia również zachowywała się wzorowo, ma ogromny apetyt, ale trzeba uważać, bo przy jej niedożywieniu zbyt duża ilość może narobić więcej szkody niż pożytku, tym bardziej że nie wiemy jak długo pies był w takim stanie, a krzywica świadczy że mógł być głodzony od szczeniaka…

Magda z TZ zrobiła próbę i mała nie ma lęku separacyjnego, bez problemu zostaje sama w domu, nie niszczy, nie szczeka. Teraz priorytetem jest ja trochę podtuczyć, żeby nie odtsawałay jej tak żeberka, no i znaleźć dom stały, który ją pokocha i zadba o chudzinę.

Muszę dodać, że Gapcia ma uroczy pycholek, z bogatą mimiką, ma się wrażenie że to szczeniaczek a nie dorosły psiak. Jej pycholek nie jest w 100% jamniczy, ma trochę za małe uszka i nie tak osadzone i ciutkę za krótka kufę, ale ogólnie jest bardzo jamnicza, no i sylwetkę ma długą i bardzoooo, bardzoooo szczupłą…


Inne:
Śpij piesku, śpij...
już odpocząć trzeba
Może będziesz miał
swój kawałek nieba
Może będzie tam
piękniej niż tu teraz
Może spotkasz tych, których tu już nie ma...
Śnij, piesku śnij...
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij
a czas łzy osuszy


Więcej zdjęć: