Odwiedzin: 11621 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się lub załóż konto
Promowane ADOPCJE:

PIT (piesek)


KOREK (piesek)
REKLAMA
Strona Fundacji SOS dla Jamników - Adopcje Jamników - Za Tęczowym Mostem (*) - Pineska, suka, 7 lat, Słupsk (pomorskie) wstecz

Pineska (ID: 23) - Za Tęczowym Mostem (*)Data dodania ogłoszenia: 20:29, 10.12.2010 | Aktualizacja: 13:32, 13.03.2012
Ogłoszenie dodane przez: IsadoraPineska


Typ sierści: krótkowłosa
ID: 23
Imię: Pineska
Płeć: suczka
Wiek: 7 lat
Miasto: Słupsk
Województwo: pomorskie

Status: Za Tęczowym Mostem (*)

Charakter:
Pineska to jamnisiowata sunia w wieku ok. 7 lat. Przeżyła wiele w swoim życiu. Teraz szuka domu. Prosi o odrobinę ludzkiego serca, ciepło przyjaznych dłoni, przytulenie, pogłaskanie. Pragnie znaleźć miejsce na zawsze przy boku swojego człowieka. Pineska miała kiedyś dom i pana. Mieszkała w małej wsi. Jej cały świat zamykał się w granicach 1 metra, takiej długości był łańcuch, na którym ją przywiązano. Pan był troskliwy: założył ciężkie ogniwa na szyje pieska i mocno wbił w ziemię łańcuch. Metr i wystarczy. A buda? Była chociaż połamana, tyle, że łańcuch nie sięgał i nie pozwalał psu się schować. Wokół odchody. I jeszcze brudny garnek do wody. Jak "dobry pan" sobie przypomniał, to nawet wody nalał. I karmił - paszą przygotowana dla świń. Idąc do chlewa wrzucił psinie kolację. A pies na deszczu, słońcu, smagany wiatrem - trwał.

Wreszcie zauważył Pineskę ktoś obcy i zobaczył w jej oczach to, na co był ślepy jej pan: beznadziejność i rozpacz. Oczy jamniczki to było jedno wielkie błaganie o pomoc. Postanowił więc działać. Wkrótce jamniczka znalazła dom tymczasowy u Pani Kasi. Wykonano badania, zrobiono wyniki. Niestety los nie oszczędził jamniczki. Przeszła 2 operacje - usunięto guzy na brzuszku. Wraca do zdrowia.

Pomimo bólu Pineska dzielnie znosi wszelkie zabiegi, szybko dochodzi do siebie. Jest pełna radości i jamniczej spontaniczności. Dowiedziała się co to jest dom, nauczyła się czystości, poznała psie jedzenie. Pani Kasia nie może jej zatrzymać - w kolejce po pomoc czekają następne psy. Dom Tymczasowy to ważny element, taki mostek, który łagodzi stres, uczy ponownie zaufać człowiekowi. Razem z Pineską jest tam teraz 5 psów.

Ważne jest więc, aby jamniczka znalazła swój własny domek. Tylko musi to być dom ludzi, którzy kochają i rozumieją psy. Takich, którzy wiedzą, że wielką ludzka podłością jest zdrada wielkiego przyjaciela - psa.


Inne:
Śpij piesku, śpij...
już odpocząć trzeba
Może będziesz miał
swój kawałek nieba
Może będzie tam
piękniej niż tu teraz
Może spotkasz tych, których tu już nie ma...
Śnij, piesku śnij...
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij
a czas łzy osuszy


Więcej zdjęć: