Odwiedzin: 6419 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się lub załóż konto
Promowane ADOPCJE:

Pimpek (piesek)


Aria (suczka)


Maks (piesek)


Misia (suczka)


Karat (piesek)
REKLAMA
Strona Fundacji SOS dla Jamników - Adopcje Jamników - Szuka Domu! - Staszek, pies, 9 lat, Kielce (świętokrzyskie) wstecz

Staszek (ID: 2238) - Szuka Domu!Data dodania ogłoszenia: 08:34, 05.03.2018
Ogłoszenie dodane przez: mmossoczyStaszek


Typ sierści: krótkowłosa
ID: 2238
Imię: Staszek
Płeć: piesek
Wiek: 9 lat
Miasto: Kielce
Województwo: świętokrzyskie

Status: Szuka Domu! przebywa w Domu Tymczasowym.
Kontakt w sprawie adopcji/pomocy:
Dorota
Tel. 507 735 732
e-mail: jamniki@eadopcje.org

Adres schroniska:
https://www.facebook.com/events/583985155277261/

Charakter:
Skazany na bezdomność, na powolne unicestwienie za kratami schroniska. Marnego schroniska. Łut szczęścia sprawił ze w czasie kontroli schroniska zauważony. Przebywa w Domu Tymczasowym w świętokrzyskim. A schronisko? Kontrola trwa, czynności w trakcie.

A my mamy Staszka (takie imię mu daliśmy) już pod opieką. To ok. 8-9 letni psiak w typie jamnika. Niestety jest ale, a nawet kilka ale. Staszek musi przejść szereg badań, jest chory. Na dodatek ma w strasznym stanie zęby. Niepokoi jego brzuch i charakterystyczne rozdęcie (rozedma) klatki piersiowej. Jest już po pierwszych badaniach. Lekarz weterynarii, po zrobieniu rtg, usg, biochemii krwi stwierdził, że niestety jamnik ma guza na śledzionie, guzki płucne, powiększoną wątrobę i chore, powiększone serce. Oprócz tego - zapalenie krtani i uszu, kokcydiozę (krwawe biegunki), zapalenie trzustki ( podwójnie przekroczona norma trójglicerydów). Ma niepohamowany apetyty, zjada wszystko co znajdzie na swojej drodze.

Od pierwszego dnia ma wprowadzoną dietę - gotowany kurczak z marchewką i siemieniem lnianym, do tego ryż lub pełnoziarnisty makaron, wszystko gotowane na marchwiance. Oprócz tego dostaje suchą karmę gastro. Bierze też co drugi dzień antybiotyki na zapale nie krtani i kokcydiozę. Jest odrobaczony. Być może będzie potrzebna operacja. Musimy też dotychczasowe wyniki badań skonsultować z innym lekarzem. Obecne są niejednoznaczne. Możliwe że to otorbiony stan ropny, na pewno ciecz w środku jest płynna, może to stan zapalny woreczka żółciowego, albo jakaś torbiel. Trójglicerydy są też przekroczone, czyli coś dzieje się z trzustką.

Sterylizacja/Kastracja: Nie, ale jest warunkiem adopcji.


Więcej zdjęć: