Odwiedzin: 5374 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się lub załóż konto
Promowane ADOPCJE:

KOREK (piesek)


PIT (piesek)
REKLAMA
Strona Fundacji SOS dla Jamników - Adopcje Jamników - w Nowym Domu - Figa, suka, 10 lat, Warszawa (wybierz...) wstecz

Figa (ID: 2228) - w Nowym DomuData dodania ogłoszenia: 08:29, 22.11.2017 | Aktualizacja: 09:24, 22.02.2018
Ogłoszenie dodane przez: mmossoczyFiga


Typ sierści: krótkowłosa
ID: 2228
Imię: Figa
Płeć: suczka
Wiek: 10 lat
Miasto: Warszawa
Województwo: wybierz...

Status: Ma Dom.

Charakter:
Historia obok nas, scenariusz napisany przez ŻYCIE. Nikt nie pytał czy tak ma wyglądać. Nikt nie zakładał, że tak będzie… Dom, Pani, Pan, Jamniczka… cudnie, ja mnisia zadbana, szczepiona, wysterylizowana, kochana do bólu…

„Ona przychodzi chytrze,
Bez ostrzeżeń i gróźb,
I gróźb.
Krzyczy pękniętą liną,
Kamieniem zerwanym spod stóp,
Spod stóp.”

To była ONA, ta która dotrze do każdego z nas – ŚMIERĆ. Umarł PAN. Została Pani i Jamniczka. Spojrzały na siebie jakby mówiły DAMY RADĘ. Trzeba życ dalej. Jak co dzień…

„Wszystko zaczyna się zwykle,
Jak każdy wspinaczki dzień,
Trudny dzień.
Ściana, droga pod szczyt,
A potem nagle krzyk - ooo...”

Tym krzykiem była diagnoza u Pani – Alzheimer. Pani jeszcze z przebłyskami świadomości, jeszcze można z nią rozmawiać. Ale zapomina np. czy dała Fidze jeść. I daje … wszystko co jest , wszystkie smaczki. Figa nie wie co się dzieje, ale jamnicze łakomstwo nie odmawia. Problemy z tym związane są nieuchronne. Choroba postępuje i zbiera żniwo w głowie Pani. Wiadomo lepiej już nie będzie. Figa ma ok. 10 lat to dla jamnika wiek średni, jeszcze lata może żyć. Pani w chwilach świadomych patrzy z bólem, z miłością na ukochana jamnisię. Co z nią będzie. Przyjaciel Domu szuka pomocy. Zgłasza się do znajomego Weterynarza i ten znając nas kieruje do nas, do Fundacji.

Poznajemy historie, nie możemy powstrzymać łez. Jest wszystko, miłość, zadbany pies i niestety nieproszony gość Alzheimer. Figa patrzy na Panią jakby coś czuła, denerwuje się, Pani nie wie dlaczego, myśli, że głodna, daje jeść. Figa nie to chciałą przekazać ale je, nie zrobi Pani przykrości. Szczeka, denerwuje się. Pani prosi Przyjaciela Domu…. I tak codziennie. To już nie życie, to męczarnia, dla Pani, Figi i Przyjaciela który zostawia Rodzinę aby jechać na pomoc o różnych porach doby. Serce i dusza płacze, my również. Podejmujemy decyzje. Póki Pani jeszcze wie… zrzeka się Figi i Przyjaciel Domu przywozi ją do Fundacji. Z figą przyjeżdża jej śliczne legowisko, worek zabawek, książeczka, paszport. Patrzymy na to i łkanie rozrywa nam serca. Przyjaciel płacze, my też. Figa jeszcze nie wie co jest grane.

____________________
W opisie wykorzystano fragmenty piosenki „Cień Wielkiej Góry” Budki Suflera.


Inne:
_________________________
Kochani to może spotkać każdego z nas, żyjmy zatem tak jakby jutro miałs skończyć się Świat. Nie musimy się kochać, ale szanujmy się.
_________________________
A tymczasem MY PROSIMY BARDZO o pomoc w utrzymaniu Figi, w szukaniu jej domu. Najlepszego z Najlepszych. Liczymy że i teraz nie zawiedziemy się na Waszych sercach, na waszej empatii, pomocy. Serdecznie z góry dziękujemy za wszelką POMOC. BĄDŹCIE Z NAMI.

★★★
Chętnym włączyć się w łańcuszek POMOCY podajemy niezbędne dane, potrzebne do wpłat, do kontaktu w sprawie adopcji, czy przekazania darów.

Fundacja SOS dla Jamników
Bank Zachodni WBK S.A
1090 1056 0000 0001 2028 6974
W tytule przelewu: DAROWIZNA FIGA

Przelewy zagraniczne:
IBAN PL 30 1090 1056 0000 0001 2028 6974
SWIFT WBKPPLPP

PayPal: jamniki@eadopcje.org

Konto EURO:
44 1090 1056 0000 0001 2028 7013

DANE KONTAKTOWE:
✆ 507 735 732
e-mail: jamniki@eadopcje.org

★★★

PROFIL NA STRONIE:


★★★ SKARPETA FIGI ★★★
https://goo.gl/cWvjqn


Więcej zdjęć: