Odwiedzin: 5257 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się lub załóż konto
Promowane ADOPCJE:

PIT (piesek)


KOREK (piesek)
REKLAMA
Strona Fundacji SOS dla Jamników - Adopcje Jamników - Szuka Domu! - Cygaro, pies, 10 lat, Warszawa (mazowieckie) wstecz

Cygaro (ID: 2203) - Szuka Domu!

Data dodania ogłoszenia: 17:42, 15.05.2017 | Aktualizacja: 20:02, 03.01.2018
Ogłoszenie dodane przez: JagodaCygaro


Typ sierści: krótkowłosa
ID: 2203
Imię: Cygaro
Płeć: piesek
Wiek: 10 lat
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie

Status: Szuka Domu! Przebywa w Schronisku.
Kontakt w sprawie adopcji/pomocy:
Agnieszka
Tel. 504 720 956
e-mail: dziemidko@wp.plCharakter:
Pies z tupetem, dla którego schronisko stało się "szkołą przetrwania". Za strużański mur trafił wiosną 2010. Mieszkał w boksie, potem na tzw. "luzie" w okolicach "kuchni", by znów trafić za kraty.

Cygaro to pies o długim (za długim...) tułowiu i krótkich grubych łapach. Z jego budowy wynikają prawdopodobnie problemy zdrowotne: ma za sobą epizod niedowładu tylnej połowy ciała. W psich utarczkach doznał również mniej poważnych urazów.

Teraz, mieszkając w boksie, czuje się bezpieczniej. A częste odwiedziny wolontariuszek, zabawy węchowe i sporo radości sprawiły, że nasz zawadiaka bardzo się zmienił. Z entuzjazmem wita znane osoby, dopomina się należnej porcji pieszczot, głaskania i drapania. Nadal trzeba jednak pamiętać o Jego trudnych latach w schronisku i wrażliwości w okolicy lędźwiowej. Cygaro lubi zabawy, aportuje rzucaną w boksie piłeczkę. Uwielbia wszelkie gryzaki, pracuje nad nimi i pracuje, aż rozpracuje je do części pierwszych.

Cygaro długo nie pozwalał założyć sobie szeleczek, nie pozwalał na dotykanie i podnoszenie łapek, do tej pory na ręce wziąć go mogą tylko wybrani wolontariusze. Tylko ci, którym Cygaro ufa naprawdę. Na szczęście od 2014 Cygaro pozwala już na zakłądanie szelek i na własnych łapkach dzielnie pokonuje kolejne wybiegi, wśród szczekających psów, by wreszcie przekroczyć furtkę prowadzącą do lasu. Cygaro w lesie odżywa jakby nowe siły w niego wstępowały. Zadowolony biega i podskakuje, węszy i eksploruje leśne zakamarki. Ładnie chodzi na smyczy. Przed Cygaro otworzyły się nie tylko drzwi do lasu, ale też do adopcji i nowego życia w nowym, własnym domu. Cygaro stał się w pełni spacerującym psem.

Co ważne dzięki regularnym spacerom i kontaktom z innymi psami mieliśmy możliwość jeszcze bardziej poznać charakter tego wyjątkowego psa. Otóż Cygaro jest przyjaźnie nastawiony do wszelkich innych psiaków, czy duży czy mały czy samiec czy suczka, jeśli ma chęć się z nim zaprzyjaźnić to Cygaro ochoczo zaprasza do zabawy. Uroczo dryblując swoim podłużnym ciałkiem podskakuje, robi przysiady i ukłony, mówiąc "No chodź, pobawmy się!". Uwielbia leśne spacery oraz kontakt z człowiekiem. Marzy nam się dla Niego troskliwa Rodzina i dom bez schodów... A Cygaro marzy o miłości, spokoju i poczuciu bezpieczeństwa...

płeć: pies
wielkość: mały
ur. ok. 2008 r.
kastracja: nie

Kontakt w sprawie adopcji: wolontariuszka Agnieszka 504 720 956, dziemidko@wp.pl; wolontariuszka Ania 698 307 526, clio255@wp.pl

Sterylizacja/Kastracja: Nie, ale jest warunkiem adopcji.


Więcej zdjęć: