Odwiedzin: 3817 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się lub załóż konto
Promowane ADOPCJE:

PIT (piesek)


KOREK (piesek)
REKLAMA
Strona Fundacji SOS dla Jamników - Adopcje Jamników - w Nowym Domu - KULFON i FILA, pies, 6 lat, Warszawa (mazowieckie) wstecz

KULFON i FILA (ID: 2008) - w Nowym Domu

Data dodania ogłoszenia: 00:06, 29.06.2015 | Aktualizacja: 11:21, 09.03.2016
Ogłoszenie dodane przez: isadoraKULFON i FILA


Typ sierści: krótkowłosa
ID: 2008
Imię: KULFON i FILA
Płeć: piesek
Wiek: 6 lat
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie

Status: Ma Dom.

Charakter:
Kulfon 0373/15/P i Monika (zwana też FILA) 372/15 mieli wspólny dom… przez całe 3 miesiące. Adoptowani z Palucha w październiku 2014, w lutym 2015 r. z powrotem trafili do schroniska. Byli ofiarą nieprzemyślanej decyzji, kaprysu czy nawet mocniej – bezmyślności. Człowiek, który ich wziął pewnego dnia po prostu zniknął bez wieści. Wyjechał, zostawiając klucze starszej, niepełnosprawnej sąsiadce. Nie dzwonił, nie odbierał telefonów. Psy, zamknięte w pustym mieszkaniu, wyły… Po tygodniu sąsiadka skontaktowała się ze schroniskiem. I tak po raz drugi Straż Miejska przywiozła tę uroczą parkę na Paluch. Bo te psy są urocze. Przyjacielskie, przytulaśne, wesołe i ciekawe świata. Pierwszy raz trafiły do schroniska – każdy osobno – w 2013 r. Zamieszkały w jednym boksie i bardzo się zaprzyjaźniły.

Radosny, nieduży Kulfon (sięga do pół łydki) ma jedwabiście gładką biszkoptową sierść, nietoperzowate uszka i wspaniały pióropusz ogonka. Wyróżniają go króciutkie, wykrzywione przednie łapki, dzięki którym zyskał imię. Nie przeszkadzają mu one jednak biegać i skakać podczas spacerów, które uwielbia.

Czarna Fila z przesympatyczną okrągłą mordką i klapniętymi uszkami jest niewiele tylko wyższa od swego towarzysza. Uwielbia smakołyki i pieszczoty – podczas spacerów wtula się człowieka całym ciałkiem. Psy są bardzo zżyte, więc najlepiej byłoby, gdyby znalazły wspólny dom, jednak nie jest to warunkiem adopcji. Bo najważniejsze, żeby te podwójnie skrzywdzone przez człowieka pieski opuściły schronisko i znalazły dobrych opiekunów, którzy ich nie zawiodą i którym będą mogły zaufać. Oba ładnie chodzą na smyczy, nie ciągną, nie zaczepiają innych psów. Uwielbiają ruch i zabawę, są łagodne, więc sądzimy, że byłyby dobrymi kompanami dla rodziny z dziećmi.


Inne:
Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, albo wziąć je na spacer, skontaktuj się z wolontariuszką Magdą 516 457 357


Więcej zdjęć: