Odwiedzin: 1218 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się lub załóż konto
Promowane ADOPCJE:

PIT (piesek)


KOREK (piesek)
REKLAMA
Strona Fundacji SOS dla Jamników - Adopcje Jamników - Szuka Domu! - DINUŚ, pies, 10 lat, Mysłowice (śląskie) wstecz

DINUŚ (ID: 1985) - Szuka Domu!

Data dodania ogłoszenia: 13:28, 06.05.2015 | Aktualizacja: 21:11, 06.03.2016
Ogłoszenie dodane przez: yunonaDINUŚ


Typ sierści: krótkowłosa
ID: 1985
Imię: DINUŚ
Płeć: piesek
Wiek: 10 lat
Miasto: Mysłowice
Województwo: śląskie

Status: Szuka Domu! Przebywa w Schronisku.
Kontakt w sprawie adopcji/pomocy:
biuro schroniska
Tel. 032 316 08 85
e-mail: myslowice@toz.pl

Adres schroniska:


Charakter:
Dinuś mix jamnika, jest bardzo spokojnym i grzecznym pieskiem, ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie, jest usłuchany podczas spacerów. Nie należy do żywiołowych piesków. Dinuś jest starszym pieskiem, bardzo spragnionym bliskości człowieka. Przysmaki bierze z ręki delikatnie, spokojnie znosi zabiegi pielęgnacyjne (czesanie), zgodny kolega w boksie. Dinuś powoli traci nadzieję, gaśnie w oczach, bardzo posmutniał :( Nie pozwólmy żeby swoje ostatnia lata życia spędził w samotności w schroniskowym boksie. Dinuś będzie idealnym towarzyszem osoby starszej.
Aktualizacja 11.04.2015r.: Dinuś doszedł do siebie po ciężkiej dla niego zimie, apetyt mu dopisuje, przytył. Chętnie wychodzi na spacer, stał się bardziej żywiołowy, chce obwąchać każdy kąt. Bardzo dzielnie znosił czesanie, grzecznie stoi, "drapanie" szczotką nawet sprawia mu przyjemność. Potrzebna mu duża dawka pieszczot. Mamy nadzieję, że znajdzie się osoba, która sprawi, że w ostatnich latach życia będzie kochany. Będzie idealnym towarzyszem dla osoby starszej, nie ciągnie na smyczy, jest bardzo grzecznym psem.
Zawsze nas to zastanawia dlaczego ludzie 60 plus tak bardzo upierają się przy adopcji szczeniaka lub małolata, zazwyczaj kończy się to za parę lat tragedią, bo osobie tej brakuje sił do opieki nad psem, rodzina nie godzi się na przyjęcia psa pod swój dach i pies znowu trafia do schroniska, przeżywając jeszcze większy dramat , a pies w wieku Dinusia idealnie dotrzyma kroku, towarzystwa osobie starszej.


Sterylizacja/Kastracja: Nie, ale jest warunkiem adopcji.

Inne:
numer: 061110/396/2073249


Więcej zdjęć: