Odwiedzin: 4538 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się lub załóż konto
Promowane ADOPCJE:

PIT (piesek)


KOREK (piesek)
REKLAMA
Strona Fundacji SOS dla Jamników - Adopcje Jamników - w Nowym Domu - MONA, suka, 3 lata, okolice Warszawy (mazowieckie) wstecz

MONA (ID: 1657) - w Nowym DomuData dodania ogłoszenia: 08:40, 04.04.2014 | Aktualizacja: 16:48, 19.04.2017
Ogłoszenie dodane przez: isadoraMONA


Typ sierści: szorstkowłosa
ID: 1657
Imię: MONA
Płeć: suczka
Wiek: 3 lata
Miasto: okolice Warszawy
Województwo: mazowieckie

Status: Ma Dom.

Charakter:
Kolejne zgłoszenie. Telefon, mail i zdjęcia nie pozostawiają wątpliwości, trzeba jechać. Organizujemy małą ekipe i jedziemy. Miasteczko jakich wiele. W czwartki targ. Każdy zna każdego, ale jak obcy pyta nikt nic nie wie. Jamniczka mieszkająca w czymś co nie sposób nazwać kojcem nawet. Jest tam wszystko, rupiecie, stare skrzynki, jakieś połamane elementy czegoś. W środku buda z „wietrznikami”. Łańcuch, podobno kilka tygodni razem z jamniczką był pies w typie ONka. Z boku jakieś stare wiaderka po farbach, a w nich woda z epoki kamienia łupanego.

Podobno jamniczka należała do jednego z właścicieli sklepów, na zapleczu których stała ta graciarnia. Zapytaliśmy w jednym sklepie – no jasne nikt nic nie wie, idziemy do drugiego… strzał w dziesiątkę. Pytamy dlaczego ta jamniczka przebywa w takich warunkach. Mówimy jak do ściany, bo jak to nie jest bita, ma wodę, a to ze z czasów Matuzalema to co za problem. O co chodzi, przecież kochają zwierzęta, krzywdy jej nie robią. To że te warunki są krzywdą - nie dociera. Pytamy o dokumenty jamniczki, cokolwiek co potwierdzi że to ich pies. Nie mają nic, nie byli u weta, pies podobno u nich od pół roku.

„Dlaczego nie trzymacie jej w domu?”
„Pani ona niszczy i kopie.”
„Ona nie może w takich warunkach żyć.”
„Pani jutro oddajemy do myśliwego.”

A jamniczka jak widzi kogoś to natychmiast „rozkłada się” do miziania, wręcz błaga o każdy głask. A teraz po paru dniach u nas widzimy że tak samo zachowuje się do innych psów. No cóż uzgadniamy przekazanie psa i zabieramy jamnisię. Wracamy po drodze tłukąc na sobie armie pcheł jakie rozbiegły się z suni po samochodzie. I wiemy tez , że nic nie niszczy, nie ma takich skłonności. Trochę kopie, jak to jamnik.
Daliśmy jej na imię MONA.


Inne:
▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩
Zapraszamy Osoby zainteresowane losem MONY, pomocą dla jamniczki. Mile widziane odwiedzanie eventu, udostępnianie, jak i każdy grosz który pozwoli nam utrzymać psiaka i zrobić mu podstawowe badania oraz sterylkę.
▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩

DANE KONTAKTOWE:

e-mail: jamniki@eadopcje.org

❥❥❥
Prosimy Was o pomoc, a pod jej pojęciem rozumiane jest zarówno wsparcie finansowe dla psiaka jak i oferta domu. Bardzo na Was liczymy! Niczego psiak tak bardzo nie potrzebuje jak DOMU. Potrzebne jest połączenie woli z sercem, nakazujących przygarnąć psie nieszczęście i zapewnić mu godną przyszłość. Pomóżcie nam utrzymać kolejnego psiaka. Błagamy wręcz o deklaracje stałe nawet najmniejsze. Symboliczna złotówka bywa ceną życia. Potrzebujemy każdej pomocy, chętnie przyjmiemy fanty na bazarki, jak również akcesoria dla psiaków (obroże, smycze, legowiska i inne).
❥❥❥

Fundacja SOS dla Jamników
Bank Zachodni WBK S.A
30 1090 1056 0000 0001 2028 6974
Karolkowa 80/82/22
01-193 Warszawa
W tytule przelewu: DAROWIZNA MONA

Przelewy zagraniczne:
IBAN PL 30 1090 1056 0000 0001 2028 6974
SWIFT WBKPPLPP

PayPal: jamniki@eadopcje.org

Konto EURO:
44 1090 1056 0000 0001 2028 7013


WYDARZENIE: https://www.facebook.com/events/628332697235070/


Więcej zdjęć: