Odwiedzin: 5435 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się lub załóż konto
Promowane ADOPCJE:

KOREK (piesek)


PIT (piesek)
REKLAMA
Strona Fundacji SOS dla Jamników - Adopcje Jamników - Za Tęczowym Mostem (*) - DUNIA, suka, 15 lat, Poznań (wielkopolskie) wstecz

DUNIA (ID: 1377) - Za Tęczowym Mostem (*)

Data dodania ogłoszenia: 02:50, 09.06.2013 | Aktualizacja: 13:21, 17.03.2014
Ogłoszenie dodane przez: isadoraDUNIA


Typ sierści: krótkowłosa
ID: 1377
Imię: DUNIA
Płeć: suczka
Wiek: 15 lat
Miasto: Poznań
Województwo: wielkopolskie

Status: Za Tęczowym Mostem (*)

Charakter:
DUNIA
SOS dla jamniczki w potrzebie.
Potrzebny dom tymczasowy, jeszcze lepiej dom stały oraz pieniądze na leczenie!

7 czerwca 2013
Wycieńczona jamniczka ledwo dreptała po chodniku przechylając się na bok. Spragniona, wychudzona – szkielecik z wielką naroślą na brzuszku! Wszyscy przechodzili obojętnie... W samym centrum Poznania! Jedynie Pani Ania B. zadzwoniła po Straż Miejską, nakarmiła i napoiła zwierzę.

Strażnicy wprawdzie pod wskazany adres przyjechali, ale ich nie wpuszczono. Szczęście, że Pani Ania nie odpuściła i zaalarmowała Fundację Głosem Zwierząt.
Nam udało się wejść i przeprowadzić interwencję. W mieszkaniu zastałyśmy chudziutką Dunię – psa miłego, łagodnego i mimo schorowania w niezłym humorze. Dunia jest sympatyczna! To chucherko ważące zaledwie 6 kg.

Po słownej szarpaninie z właścicielem, który na początku od wszystkiego „umywał ręce”, zawiozłyśmy Dunię do kliniki. Szczegółowe badanie, prześwietlenia oraz analizy krwi i moczu – pozwoliły Doktorowi postawić wstępną diagnozę.
1. Nie ma konieczności uśpienia psa, ze względu na jego cierpienie. (Niestety, suczka prawdopodobnie cierpi, lecz nie paliatywnie.)
2. Narośl na brzuszku jamniczki – to nie rak! (Kiedy Dunia się wzmocni, narośl można usunąć chirurgicznie).
3. Dunia ma już kilkanaście lat, stąd jej dziwne zachowania (siusianie w domu – pomimo spacerów, czy chwilowe utraty pamięci) można tłumaczyć wiekiem. Można, ale istnieje ewentualność, że to psu przejdzie dzięki leczeniu. Należałoby ćwiczyć pamięć psa, często z Nim „rozmawiając” i dając do wykonania komendy, które zna od dawna. Duni trzeba po prostu przypominać, że umie siusiać na dworze, gdzie są drzwi, poświęcić czas, itd.
4. Kręgosłup Duni jest w złym stanie (zwyrodnienia), a suczka codziennie chodzi po schodach – 3 piętro i to w kamienicy!
5. Lekarz podejrzewa u suni chorobę o nazwie – moczówka prosta. Dunia dostała tabletki na około 10 dni. Jeżeli dzięki nim przestanie zachłannie pić wodę i zacznie kontrolować oddawanie moczu – diagnoza się potwierdzi. Jeśli nie – trzeba Ją będzie leczyć dalej... Podstawą rozpoznania będzie reakcja na podaną suczce wazopresynę


Inne:
Wskazania:
– Prosimy o dom dla Duni, gdyż domyślamy się, że właściciele mimo nakazu lekarza nie będą Jej nosić po schodach, co jest konieczne!
– Dunia powinna jeść posiłki gotowane, lekkostrawne – wątpimy w to, że właściciele będą przestrzegać diety.
– Dunia na „jesień życia” wymaga miękkiego fotela i czułych rąk! – Jej właściciele zbyt dobrze nie rokują.
Prosimy o wpłaty na leczenie Duni.

Gorąco prosimy dla Niej o kochający dom!
Tel. 501 066 460
Zadzwoń teraz! Fundacja „Głosem Zwierząt”


Więcej zdjęć: