Odwiedzin: 4946 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się lub załóż konto
Promowane ADOPCJE:

KOREK (piesek)


PIT (piesek)
REKLAMA
Strona Fundacji SOS dla Jamników - Adopcje Jamników - w Nowym Domu - WANDA, suka, 8 lat, pomorskie (pomorskie) wstecz

WANDA (ID: 1371) - w Nowym Domu

Data dodania ogłoszenia: 23:21, 01.06.2013 | Aktualizacja: 16:08, 14.07.2013
Ogłoszenie dodane przez: isadoraWANDA


Typ sierści: krótkowłosa
ID: 1371
Imię: WANDA
Płeć: suczka
Wiek: 8 lat
Miasto: pomorskie
Województwo: pomorskie

Status: Ma Dom.

Charakter:
Historia Wandy to historia przedmiotu. Takiego, który się znudził, zużył, którego nie da się już więcej eksploatować. Zupełnie przy okazji ten zużyty przedmiot czuje, przywiązuje się, cierpi. Nie da się wyłączyć, aby nie budził sumienia każdym smutnym, świdrującym spojrzeniem. Wandzia to zwykły odpad hodowlany - ale pozbyto się jej w białych rękawiczkach. Pewnego dnia zadzwonił telefon. Znana podwrocławska "hodowla" psów musi się pozbyć wysłużonej jamniczki. Pojechaliśmy jeszcze w nocy, zanim właściciel zmieni zdanie.

Wandzia nieśmiało merdała ogonkiem schowana za stołem w kuchni. Okazała się znacznie starsza, niż twierdził właściciel. Chwile temu sprzedano ostatni miot. Nie udawało się pokryć Wandzi po raz kolejny. Stała się więc darmozjadem, zupełnie bezużytecznym. I nawet pod swoim stołem zaczęła przeszkadzać.

Zabraliśmy Wandzie tej samej nocy. Nie tylko wyglądała na starszą, ale również na schorowaną. W aucie przywarła do fotela i niezdarnie wgramoliła się nam na kolana. Główkę uniosła dopiero po dojechaniu na miejsce. Patrząc na nią zastanawialiśmy się, co musi czuć takie stworzenie, które nagle straciło cały swój świat, któremu zabrano jego mały skrawek nieba. Bo dla Wandzi jej kawałek nieba to był kafelek pod kuchennym stołem, miska karmy i opiekun, nawet jeśli dla niego Wandzia była tylko maszynką do produkcji pieniędzy. Bo dla starej Wandzi jej Pan był całym światem. Taki, jaki był. Ona kochała za nich dwoje.

Wanda ma przepuklinę która wymaga operacji (taka przepuklina zwykle powstaje na skutek częstych porodów), ma do usunięcia kamień nazębny, jak również czeka ją sterylizacja. Prosimy Was o pomoc dla Wandy.

Po zakończeniu leczenia, być może znajdzie się ktoś, kto pokocha Wandę, tylko za to że jest...Inne:
została oceniona przez weterynarza na 7-8 lat

Możesz pomóc dokonując wpłaty na konto z tytułem "WANDA" w ramach Kampanii "Kochaj Mądrze". Możesz wysłać karmę i witaminy, zabawki czy legowisko.
Numer konta bankowego
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wplat z zagranicy:
Swift/Bic code BPKOPLPW
IBANPL15102052260000600202200350
Udzielamy wsparcia wielu bezdomnym zwierzakom.

Za każdą pomoc dziękujemy !


Więcej zdjęć: