Odwiedzin: 8147 osób.Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się lub załóż konto
Promowane ADOPCJE:

KOREK (piesek)


PIT (piesek)
REKLAMA
wstecz


Jak mój pies zaczął trzepać uszami czyli leczenie dyskopatii.

większość właścicieli jamników styka się niestety z dyskopatią u swoich pupili

Pewnego dnia po powrocie do domu z przerażeniem stwierdziłem, że mój psiak powłóczy tylnymi łapami. Natychmiast pojechałem z nim do weterynarza który zdiagnozował u Baxtera dyskopatię i nafaszerował go różnymi środkami które miały postawić go na nogi. Po dwu dniach doszedł do wniosku, że niestety nie jest w stanie mu pomóc i zaproponował wizytę w lecznicy gdzie można jeszcze zastosować kurację strychniną. Na to jednak nie zgodziłem się z obawy o moje długie cudo. Po tym zdarzeniu leczył go inny lekarz ale pomimo stosowania różnych kuracji mój pies nie zaczął chodzić. Postanowiłem wybrać się z nim do gabinetu Pana doktora Sekuły w Piotrowicach pod Wrocławiem, Właściwie jest to główny powód tego, że w ogóle piszę o tych wydarzeniach ponieważ dzięki temu co zrobił Pan Sekuła mój pupil odzyskał wszystkie psie odruchy na czele z otrząsaniem się i wytrzepywaniem uszu. Powiem szczerze, że  dopiero w tym momencie zwróciłem uwagę na to jak bardzo to jest naturalne u psa i jak bardzo tego brakuje w jego zachowaniu. Rzecz w tym, że Pan Sekula nastawił Baxterowi kręgosłup. Przyniosło to bardzo widoczny efekt prawie od razu.
Niestety Baxik nie odzyskał pełni władzy w łapach ale widoczny jest przyrost mięśni oraz powolny powrót czucia w całej niewładnej tylnej części. Szczególnie od momentu gdy przyzwyczaił się do jerzdżenia na wózku i możemy znowu chodzić na długie spacery.
Tak czy inaczej zastanawiam się czy mój psiak chodziłby dzisiaj gdybyśmy trafili tam wcześniej, niestety tego się nie dowiem ale może dzięki temu, że o tym piszę, jakiś inny psiak który trafi tam wcześniej unikne jazdy na wózku.
Jeszcze jedna rzecz zwróciła moją uwagę jest bardzo niewiele jest osrodków rechabilitacyjnych gdzie można by pomóc takim pieskom jak mój. Szczególnie brak jest takich urządzeń jak bieżnie wodne, jak i to że w okolicy mojego masta nie sposób znaleźdź kogoś kto nastawi psu uszkodzone kręgi.           

Autor: guliver

Źródło: własne

Dodał: , dnia: 22.07.2012 | Aktualizacja: 04.11.2016

Strona Fundacji SOS dla Jamników - Adopcje Jamników - Artykuły - Jak mój pies zaczął trzepać uszami czyli leczenie dyskopatii.